Kam na sjezdovky

Sjezdové lyžování v našem okolí

K zimním pobytům na hotelu Neptun neodmyslitelně patří běžecké a sjezdové lyžování nebo jízda na snowboardu. Sníh v Jeseníkách obvykle napadne koncem listopadu a většinou vydrží až do Velikonoc. Vleky zde každoročně končí provoz jako poslední v republice.

Hotel Neptun jako jediný v Jeseníkách každoročně navíc připravuje přírodní kluziště, na kterém si můžete zdarma zabruslit.

Přibližně 100 m od hlavní budovy hotelu Neptun je hostům k dispozici lyžařský svah s vlekem vhodný pro děti nebo začátečníky. Lyžuje se na přírodním sněhu, svah je pravidelně upravován rolbou. Permanentky lze zakoupit v recepci hotelu.

Skibusy a cyklobusy

Malá Morávka je na trase tří skibusů a cyklobusů. Skibusy a cyklobusy jsou provozovány jako běžné autobusové linky, přepravují lyžaře s lyžemi a cyklisty s koly.

Linka č. 1

Ostrava Opava Bruntál Malá Morávka Karlov Hvězda Ovčárna;
doprava k lyžařským areálům Karlov, Praděd

Linka č. 2

Olomouc Litovel Uničov Rýmařov Malá Morávka Karlov Hvězda Ovčárna;
doprava k lyžařským areálům Karlov, Praděd

Linka č. 3

Krnov Bruntál Malá Morávka Karlov Hvězda Ovčárna;
doprava k lyžařským areálům Karlov, Praděd

Aktuální jízdní řády si vyžádejte na recepci hotelu.

Skiareál Kopřivná pod Pradědem

(600 m od hotelu Neptun) s šestisedačkovou vyhřívanou lanovkou s bublinou a sjezdovkou dlouhou 1350 m, což je zároveň nejdelší sjezdovka na Moravě s umělým osvětlením, zajišťuje po celou zimní sezónu výborné lyžařské podmínky. Sjezdovka pro děti je vybavena pohyblivým pásem. Můžete si vyzkoušet vyzkoušet skok Big Air do nafukovací matrace nebo snowtubing a další bezpečné atrakce.

www.koprivna.cz

SKI
Karlov

(2 km od hotelu) provozuje 17 lyžařských vleků, až 12 km sjezdovek pro začátečníky i pokročilé (v délce 300 až 1450 m) s večerním lyžování na osvětlených sjezdovkách v délce 5300 m. Funguje zde půjčovna lyží, skiservis, nebo lyžařská škola. Středisko nabízí i hlídaní dětí v dětském koutku.

www.skikarlov.cz

Ski areál
Praděd-Ovčárna

(10,1 km od hotelu) je nejznámější a nejoblíbenější středisko celých Jeseníků, nejvýše položené lyžařské středisko v ČR. Nádherné přírodní scenérie a výborné lyžařské podmínky ocení všichni milovníci zimních sportů, ať už začátečníci, pokročilí lyžaři, snowboardisté nebo běžkaři. V nadmořské výšce 1235–1430 m n. m. je 8 sjezdových tratí o celkové délce 4,5 km. K službám patří půjčovny lyží a lyžařského vybavení, skiservis aj. Přes středisko Praděd-Ovčárna vede několik běžeckých tratí vč. Jesenické magistrály

Skiareál Praděd

Ski areál
Čerťák

(6 km – 8 minut od hotelu) lyžování pro rodiny s dětmi, 4 sedačková lanovka, 3 modré sjezdovky (v délce 600 až 1050 m). Parkování zdarma je k dispozici přímo u sjezdovky.

Skiareál Čerťák